5 tipov na turistické trasy v okolí Jasnej

Jasná ponúka mnoho turistických trás, ktoré sú vhodné nielen pre začiatočníkov, ale aj pre skúsených turistov. Turistika je tak vhodnou aktivitou aj počas rodinného výletu. Horský hotel Björnson v Jasnej navyše ubytuje dve detičky do 10 rokov v jedinečných TREE HOUSES zadarmo. V tomto článku vám dáme 5 tipov na turistické trasy v okolí Jasnej.

1. TIP NA TÚRU – Vrbické pleso

Ide o ľahkú túru pre rodiny s deťmi. Túra začína na Bielej púti, ktorá je vzdialená od hotela Björnsonka 1,3 kilometra. Vrbické pleso je najväčšie prírodné jazero v Nízkych Tatrách. Na svoje si prídu aj vaše ratolesti, ktoré sa môžu vyblázniť na lesnom detskom ihrisku. Odtiaľ sa vrátite naspäť na parkovisko Biela púť.

2. TIP NA TÚRU – Túra na Chopok

Táto osem a pol hodinová náročná túra začína na parkovisku Biela púť, kam sa z hotela Björnsonka dostanete za dvadsať minút peši. Odtiaľ budete pokračovať smerom na Tri vody a sedlo Poľany. Potom budete nasledovať červenú turistickú značku. Tá vás povedie cez Dereše, Chopok a Demänovské sedlo až na Krúpovo sedlo, odkiaľ budete smerovať po zelenej značke až na rázcestie Široká dolina, pod Krčahovom, až na autobusovú zastávku Lúčky.

Tip: Pokiaľ nie ste nadšencom turistiky, ale chcete obdivovať krásne výhľady na pohoria a údolia Slovenska, môžete sa dostať až na vrchol Chopku lanovkou. Lístok na lanovku vám pribalíme ku každej variante ubytovania v Jasnej na Björnsonke zadarmo.

3. TIP NA TÚRU – Trasa Chopok – Ďumbier

Z vrcholu Chopok sa dostanete stredne obťažnou hrebeňovou túrou až na najvyšší vrchol Nízkych Tatier. Ďumbier ponúka unikátny kruhový výhľad na všetky dominantné pohoria stredného Slovenska. Nasledovať budete červenú turistickú značku popri Kamennej chate, cez Demänovské sedlo a Krúpovú hoľu až na majestátny Ďumbier. Ak budete mať šťastie, tak počas turistiky stretnete kamzíky alebo svište.

4. TIP NA TÚRU – Dereše

Ide o najskalnatejšiu časť hlavného nízkotatranského hrebeňa, čo z tejto trasy robí náročnejšiu turistiku. Čakajú vás nádherné výhľady na Demänovskú či Bystrú dolinu, vrcholy Nízkych Tatier, ale aj Malú a Veľkú Fatru. Táto vysokohorská túra s veľkým prevýšením začína na Otupnom, odkiaľ budete nasledovať modrú značku. Prejdete cez Brhliská, Pod Orlou skalou, Lukovú až na Chopok. Odtiaľ sa budete držať červenej značky, ktorá vás zavedie na Dereše. Naspäť sa vďaka žltej značke vrátite cez sedlo Poľany a Tri vody až do Jasnej.

5. TIP NA TÚRU – Túra z Chopku cez sedlo Poľany na Tri vody a Bielu púť

Táto ľahšia, tri a pól hodinová túra je vhodná aj pre neskúsených turistov. Ponúka krásne výhľady na doliny Nízkych Tatier, ale aj Liptovskú Maru. Po štarte na vrchole Chopok sa vydáte po červenej turistickej značke cez Dereše do sedla Poľany, kde odbočíte na žltú značku, ktorá vás zavedie na Tri vody. Pokračovať budete popri Vrbickom Plese až na Bielu púť.

Po obohacujúcej túre tatranskou prírodou vyskúšajte unikátny wellnesshorskom hoteli Björnsonka s dychberúcim výhľadom na okolité vrchy. Telo si môžete zregenerovať Björnson masážou s horskými bylinami. Prezrite si aktuálnu ponuku zvýhodnených rodinných, letných, ale aj wellness pobytov pre dvoch a zarezervujte si svoju vysnívanú dovolenku.

Aktuálne zvýhodnené ubytovanie