Šport plávanie a relax na Liptove

Ubytovanie na Liptove so sebou prináša nekonečné možnosti relaxu aj športového vyžitia. Počas slnečných dní si doprajte vodné osvieženie v aquaparku alebo využite liečivé účinky termálnych prameňov v blízkych kúpaliskách. Pri návšteve horského hotela Björnson sa však určite nebudete nudiť ani v prípade menej priaznivého počasia. Liptov je ideálnym miestom pre rodinné výlety v okolitej prírode a objavovanie unikátnych atrakcií.

Aquapark Tatralandia

So 14 bazénmi s morskou, termálnou aj čírou vodou, 28 toboganmi a šmýkačkami je najväčším aquaparkom na Slovensku, v Poľsku a v Čechách. Súčasťou aquaparku je celoročný Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C, Keltský saunový svet a wellness centrum.

Vzdialenosť: cca 18 km – smer Liptovský Mikuláš.

Vodný park Bešeňová

Aquapark je vybudovaný na báze termálnych prameňov. V celoročne otvorenej adrenalínovej zóne nájdete 30 m vysokú toboganovú vežu s panoramatickou vyhliadkou a so 6 toboganmi (s celkovou dĺžkou viac ako 1 km) vrátane najdlhšieho toboganu na Slovensku. V aquaparku sa nachádza 8 vonkajších bazénov s termálnou vodou, 5 vonkajších bazénov s čírou vodou a vnútorné bazény s ohrievanou vodou. Jedinečný zážitok a neopakovateľnú atmosféru mora a morského príboja ponúka bazén s umelým vlnobitím.

Vzdialenosť: cca 30 km.

Aqua City Poprad

Aquapark je ekologickým strediskom, v ktorom nájdete celoročné vonkajšie bazény s teplotou 30 – 38 °C, kryté relaxačné termálne bazény Blue Sapphire s chromoterapiou, relaxačné termálne bazény Blue Diamond s nápojovými vodnými barmi, detské bazény, wellness vitálny svet, kryokomoru s kryoterapiou, fitnes a kardiocentrum.

Vzdialenosť: cca 70 km.

Rafting na Belej

Rafting na rieke Belá patrí medzi najkrajšie prírodné splavy na Slovensku. Splavuje sa na nafukovacích šesťmiestnych člnoch vždy v sprievode inštruktora z Podbanského od Kokavského mosta až do mesta Liptovský Hrádok. Rieka je zjazdná v období apríl – máj. Obtiažnosť stredná až ťažká.

Vzdialenosť: cca 38 km – Podbanské.

Rafting na Váhu

Tento splav patrí medzi menej náročné. Splavuje sa 11 km dlhý úsek od Červeného kúta (sútok Čierneho a Bieleho Váhu) až po obec Uhorská Ves.
Obtiažnosť nízka, vhodné aj pre deti.

Vzdialenosť: cca 30 km.

Rafting Areál vodného slalomu Liptovský Mikuláš

Motokárová dráha Monaco Grand Prix Závažná Poruba

Motokárová hala s okruhom dlhým 420 m ponúka jazdy na motokárach s motormi Subaru s výkonom 9 koní a s motormi Honda s výkonom 5 koní.

Vzdialenosť: cca 17 km.

Paragliding z Chopku

Tandemový let s inštruktorom paraglidingu trvá cca 10 až 30 minút v závislosti na podmienkach a zvoleného druhu letu. V ponuke je klasický, termický a akrobatický tandemový let.

Vzdialenosť: cca 800 m.

Skalolezenie v Demänovskej doline

Lezenie na vápencových stenách výšky 20 – 40 m v lokalite Machnaté v Demänovskej doline s obtiažnosťou 3 – 9. V prípade záujmu vám zabezpečíme odborného inštruktora a výstroj.

Vzdialenosť: cca 5 km.

Tarzania Jasná

Tarzania je lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške na stromoch. Je určená všetkým tým, ktorí si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok. V parku nájdete dve trasy rôznej obtiažnosti pre dospelých (výška nad 150 cm) a samozrejme aj trasu pre malé deti. Priemerný čas na absolvovanie najťažšej trasy je 1,5 hod.

Superfly Tatralandia Liptovský Mikuláš

Jedinečnú adrenalínovú atrakciu simulujúcu voľný pád tvorí unikátny veterný tunel s kruhovou sklenenou letovou komorou o priemere 4,3 metra a celkovej výške 17 metrov. Lietanie v superfly nevyžaduje žiadnu fyzickú prípravu a je vhodné pre všetky fyzicky zdravé osoby od 6 rokov.

Vzdialenosť: cca 17 km.

Horská letná bobová dráha

Nachádza sa v obci Pavčina Lehota – Žiarce. Celková dĺžka bobovej dráhy je 1 000 metrov so 16 zákrutami a šiestimi terénnymi skokmi.

Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 10 km.

Tatrapolis – svet miniatúr Tatralandia

Vedľa aquaparku Tatralandia vznikol jedinečný detský zábavný park Tatrapolis, ktorý je zameraný najmä na detského návštevníka, ktorý sa tu nielen zabaví, ale aj čo-to poučí zo zemepisu alebo histórie. Na ploche 1,61 ha je možné vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb, pozrieť si na vlastné oči prácu kováča alebo sa neobmedzene zabávať na 6 detských atrakciách.

Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 18 km, smer Liptovský Mikuláš.

Park Minislovensko

Slovensko je kultúrne veľmi bohatá krajina. Nachádza sa u nás viac ako 30 000 kultúrnych pamiatok. V parku miniatúr sa nám snažia v zmenšených verziách toto naše krásne kultúrne dedičstvo predstaviť. Môžete tu nájsť napríklad Bojnický zámok, hrad Strečno, či Černohorskú železnicu aj s vláčikmi.

Vzdialenosť: cca 19 km.

Rezervujte si svoju letnú dovolenku v Tatrách ešte dnes!