Online rezervácia

Online rezervácia

Detaily rezervácie

Potvrdzujem, že som si prečítal a porozumel zásadám spracúvania osobných údajov .
Súhlasím s použitím mojich kontaktných údajov na zasielanie informácií o službách a novinkách SLOV INN JASNÁ, a.s.

Pobytové balíčky

Jarný rodinný balíček

Využite náš balíček a strávte jarné mesiace v čarovnej prírode Nízkych Tatier!

Viac o balíčku

Letný rodinný balíček

Využite náš zvýhodnený balíček a strávte leto s rodinou uprostred Nízkych Tatier v srdci Demänovskej doliny na skok od turistických chodníčkov.

Viac o balíčku

História

Chata Björnson bola postavená v roku 1952 v typickom horskom štýle a patrila k najmodernejším chatám tej doby. Pôvodne slúžila ako turistická ubytovňa mládežníckej organizácie. Vďaka vynikajúcej polohe a krásnemu prostrediu jej popularita rástla a čoskoro sa stala jedným z najobľúbenejších horských hotelov v Tatrách.

Po roku 2000 chata začala chátrať a fungovala len v obmedzenom režime. V roku 2015 začala rekonštrukcia, ktorej cieľom bola kompletná obnova a modernizácia chaty. Rekonštrukcia sa robila s maximálnym ohľadom na jej minulosť, so snahou zachovať „pôvodného ducha“ Björnsonky a nadviazať na jej tradíciu. Vynovený a zmodernizovaný Eko-šport hotel Björnson sa tak na jar 2016 vrátil na mapu lyžiarskeho strediska Jasná, kam jednoznačne patrí.

Pôvod názvu chaty

Svoj názov nesie chata po  nórskom spisovateľovi Björnstjernovi Björnsonovi, nositeľovi Nobelovej ceny za literatúru . Ten bol na začiatku 20. storočia bojovníkom za národnú nezávislosť Nórska a zaujímal sa aj o osudy ďalších utláčaných európskych národov, medzi nimi aj o Slovákov. Na jeho počesť mal byť v Demänovskej doline postavený pomník. Keď sa tento zámer neuskutočnil, vďační obyvatelia Liptova pomenovali po jedinečnom spisovateľovi chatu v Jasnej. Tento názov zostáva zachovaný a slávneho spisovateľa v chate pripomína aj pamätná tabuľa.