Online rezervácia

Online rezervácia

Važení hostia,

z dôvodu realizácie rozširovania ubytovacích kapacít a wellness služieb bude náš hotel mimo prevádzky do 27.11.2019.

Detaily rezervácie

Potvrdzujem, že som si prečítal a porozumel zásadám spracúvania osobných údajov .
Súhlasím s použitím mojich kontaktných údajov na zasielanie informácií o službách a novinkách SLOV INN JASNÁ, a.s.

Pobytové balíčky

ZIMNÁ DOVOLENKA

pre 2 osoby už od 100€ / izba / noc platné od 28.11.2019 do 09.04.2020 Zažite s nami neopakovateľnú zimnú dovolenku v našom hoteli so škandinávskym čarom v Jasnej. Hotel Björnson*** je vďaka svojej ideálnej polohe výborným miestom pre rodiny s deťmi, náročných lyžiarov, oddych vo dvojici ale aj všetkých, ktorí obľúbený zimný šport berú … Pokračovať v čítaní „ZIMNÁ DOVOLENKA“

Viac o balíčku

Važení hostia, z dôvodu realizácie rozširovania ubytovacích kapacít a wellness služieb bude náš hotel mimo prevádzky.

Viac o balíčku

Jaskyne, pamiatky a múzeá

Demänovská jaskyňa slobody

Najnavštevovanejšia jaskyňa z jaskynného systému Demänovských jaskýň. Svojich návštevníkov očarí bohatá sintrová výzdoba, tajuplný podzemný tok Demänovky, krosové jazierka, typické riečne modelované chodby a stropné korytá. Návštevníci si môžu vybrať, k dispozícii je tradičný okruh: 1 150 m, 913 schodov, čas: cca 60 min. alebo exkluzívny okruh: 2 150 m, 1118 schodov, čas: cca 100 min. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 7 km.

Demänovská ľadová jaskyňa

Nachádza sa v severnej časti Demänovských jaskýň. Ľadová výplň sa vyskytuje v spodných častiach jaskyne, najmä v Kmeťovom dóme. Zastúpenie má podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity i stalagmity. Vzácnosťou je jaskynná fauna a bohatá história. Dĺžka trasy prehliadky 650 m, čas: cca 45 min. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 9 km.

Malá Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa patrí medzi najstaršie známe jaskyne Liptova aj celého Slovenska. Navštevovalo a navštevuje ju množstvo ľudí, ktorí po sebe zanechali veľký počet nápisov. Dĺžka trasy prehliaky 410 m, čas: cca 45 – 60 min. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 21 km, smer Liptovský Mikuláš/Liptovský Ján/Jánska Dolina.

Važecká jaskyňa

Známa je vzácnou jaskynnou faunou, jemnými sedimentmi naplavenými bývalými vodami Bieleho Váhu či náleziskom kostí jaskynného medveďa. Má dĺžku 530 m a patrí medzi biospeleologické lokality európskeho významu. Dĺžka trasy prehliadky 235 m, čas: cca 25 min. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 50 km, smer Poprad/obec Važec.

Belianska jaskyňa

Okrem bizarných skalných tvarov je známa aj bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne. Už v 18. storočí bola známa zlatokopom, sprístupnená je od roku 1884. Dĺžka prehliadky 1130 m a 860 schodov, čas: cca 70 min. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 80 km, smer Poprad/Tatranská Lomnica.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Najvýznamnejšia ľadová jaskyňa sveta, od roku 2 000 zaradená do svetového prírodného dedičstva. Monumentálne zaľadnenie jaskyne pretrváva tisícročia v nadmorskej výške iba 920 – 950 m. Zaľadnená plocha je 9 772 m2, objem ľadu viac ako 110 100 m3 a najväčšia hrúbka ľadu je 26,5 m. Dĺžka prehliadky 515 m, čas: cca 30 min. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 96 km, smer Poprad/Hranovnica/Vernár.

Pamiatky a múzeá

Múzeum Čierny Orol

Národná kultúrna pamiatka. Expozícia je súčasťou Liptovského múzea Ružomberok. Zachytáva dejiny poľovníctva a rybárstva na historickom teritóriu Liptova od stredoveku až po súčasnosť. Nachádza sa tu bohatý výber zoologických, historických a etnografických exponátov a ilustračného materiálu. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 17 km, Liptovský Mikuláš.

Galéria P. M. Bohúňa

Výstava starého umenia od gotiky po barok. Slovenské výtvarné umenie 19. – 20. storočia. Nová expozícia 2. polovica 20. storočia. Osobnosti výtvarného umenia 20. storočia. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 17 km, Liptovský Mikuláš.

Centrum Kolomana Sokola

Súbor grafík a kresieb Kolomana Sokolova a osobné predmety a snímky renomovaného slovenského fotografa Tibora Huszára. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 17 km, Liptovský Mikuláš.

Múzeum Janka Kráľa

Od roku 1955 dokumentuje dejiny mesta a literárnu históriu regiónu. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 17 km, Liptovský Mikuláš.

Artikulárny drevený kostol Svätý kríž

Drevený artikulárny evanjelický kostol, ktorý patrí k najväčším dreveným stavbám v strednej Európe. Na jeho stavbu sa nesmel použiť kameň ani železo. Pôdorys kostola má tvar kríža a zmestí sa tu až 6 000 ľudí. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 25 km, smer Liptovský Mikuláš – Palúdzka/Svätý kríž.

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline

Múzeum ponúka expozíciu tradičného spôsobu života a zamestnania rôznych spoločenských a sociálnych vrstiev Liptova v minulosti, kópie originálnych stavieb s početnými pôvodnými prvkami. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 38 km, smer Liptovský Mikuláš/Liptovský Hrádok/ Pribylina.

Archeoskanzen Havránok – Liptovská Mara

Nachádzajú sa tu rekonštrukcie keltských stavieb, rekonštruovaná laténska hradba a brána, stredoveká obranná priekopa, most, dláždené nádvorie a suterén drevenej, obytnej veže, rekonštruuje sa stredoveký kostol. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 30 km, smer Liptovský Mikuláš/Liptovský Trnovec/Liptovská Sielnica/Bobrovník.

Hrad Likavka

Zrúcanina kráľovského strážneho hradu zo 14. storočia. Expozícia pozostáva z panelov s bohatým ilustračným materiálom a sprievodným textom, fotografickej dokumentácie hradu z obdobia posledných troch desaťročí. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 38 km, smer Ružomberok/Likavka.

Vlkolínec

Najzachovanejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Čisto drevená obec bola od roku 1977 pamiatková rezervácia ľudovej architektúry a v decembri 1993 bola zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Je to živý skanzen slovenského horského bývania, ktorého dominantou je drevená zvonica. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 40 km, smer Ružomberok/Vlkolínec.

Múzeum oravskej dediny Zuberec – Brestová

Múzeum je umiestnené v prekrásnom podhorskom prostredí Roháčov. Ponúka viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy. Zariadenie domov a chov domácich zvierat umožňujú návštevníkom predstaviť si život a prácu Oravcov v minulosti. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 45 km, smer Liptovský Mikuláš/Liptovská Sielnica/Huty/Zuberec.

Oravský Hrad

Jeden z najmalebnejších hradov na Slovensku, ktorý sa týči na strmom vápencovom brale 112 m nad hladinou rieky Orava. Patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Návštevníkom ponúka historickú, etnografickú, ako aj prírodovednú expozíciu. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 60 km, smer Ružomberok/Dolný Kubín/Oravský Podzámok.

Spišský Hrad

Širokému okoliu dominujúce, najrozsiahlejšie hradné zrúcaniny na Slovensku. Dych vyrážajúca rozloha v podobe dvoch samostatných opevnených celkov, ktoré sa rozprestierajú na travertínovej kope. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 110 km, smer Poprad/Levoča/Spišské Podhradie.
< fotografia: Dobšinská ľadová jaskyňa © Ing. Michal Rengevič, www.ssj.sk